Taşıtların her şeyini değiştirmişler: 15 bin usulsüz işlem 234 gözaltı

Nevşehir’in Avanos ilçesindeki noter üzerinden rüşvetle işlem yaptırıldığını belirleyen İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri araştırma başlattı.

İki ay süren teknik ve fiziki takibin ardından ekipler, noter vekili İ.V. ile organize çalışan M.A, H.B, M.C, E.İ. ve K.K’nin çeşitli şehirlerden kendilerine başvuran kişilere rüşvet karşılığında sahte belge düzenlediklerini tespit etti.

15 BİN USULSÜZ İŞLEM

Taşıtların cins, renk ve teknik değişiklik işlemlerinde rüşvet karşılığı 15 bin usulsüz işlem yapıldığını belirleyen ekipler, 76 ilde çeşitli adreslere eş zamanlı düzenledikleri operasyonda 234 şüpheliyi gözaltına aldı.

Şüphelilerden bazılarının mal varlıkları ile iki lüks otomobile el konuldu, adreslerde yapılan aramada çok sayıda belge ve dijital materyal ele geçirildi.

225 MİLYON LİRA RÜŞVET, 406 MİLYON LİRA HAKSIZ KAZANÇ

İşlemler için 225 milyon lira rüşvet verdikleri, bu yolla 406 milyon lira haksız kazanç sağladıkları tespit edilen şüphelilerin, kamuyu 147 milyon lira zarara uğrattıkları öne sürüldü.

“Suç işlemek için örgüt kurma”, “rüşvet alma-verme”, “resmi belgede sahtecilik”, nitelikli dolandırıcılık” ve “haksız mal edinme” suçlarından gözaltına alınan şüphelilerin işlemleri sürüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x