PTTAVM Halka Arza Hazırlanıyor! PTTAVM’nin Yüzde 15’inin Halka Arz Olması Öngörülüyor!

Son yıllarda küçük büyük milyonlarca yatırımcının katıldığı halka arzlar, borsa yatırımcıları tarafından yakından takip ediliyor. Borsa İstanbul’da yaşanan halka arz furyasına katılan kamu kurumlarına bir yenisi daha ekleniyor. Türkiye Varlık Fonu çatısı altında faaliyet gösteren PttAVM halka arz sürecini başlattı. Peki, PttAVM ne zaman halka arz olacak?

İşte, PttAVM halka arz bilgileri

Türkiye Varlık Fonu’na devredilen PTT’nin iştiraki olan PttAVM halka arz oluyor.

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) başvuru sürecinde olan PttAVM’nin halka arzına ilişkin ilk açıklama PTT Genel Müdürü Halan Gülten’den geldi. Gülten, katıldığı bir televizyon programında halka arz hazırlıklarına ilişkin açıklamalarda bulundu.

PttAVM, halka arz çalışmaları kapsamında Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) ile görüşmeler sürüyor!

PTT iştiraki olan PttAVM, 2012 yılından bu yana e-ticaret platformu olarak faaliyet gösteriyor. 

PTT’nin iki asırı aşkın tecrübesi ve güvenilirliğiyle hizmet veren online alışveriş platformu PttAVM, geçtiğimiz yol daha da büyüyerek 10 yılı aşkın bir süredir sürdürdüğü faaliyetlerini genişletmişti. Şirketin yaklaşık 2 yıldır halka arz için çalışmalarını sürdürdüğünü ifade eden PTT Genel Müdürü Halan Gülten, çalışmaların sona erdiğini açıkladı. 

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) ile görüşmelerin sürdüğünü ifade eden Gülten, önümüzdeki günlerde resmi başvuruların yapılacağını ifade etti.

PttAVM’nin yüzde 15’inin halka arz edilmesi planlanıyor!

Genel Müdür Gülten, SPK halka arz başvurusuna hazırlanan PttAVM şirketi için başvuru öncesi alınması bir takım kararlar alınması gerektiğini vurguladı. Türkiye Varlık Fonu’na ait olan PTT iştirakı platformun halka arz sürecinde kararların Varlık Fonu ile birlikte alacağını ifade etti. 

Şirketin halka açıklık oranının yüzde 15 olacağı öngörülüyor.

PttAVM halka arz geliri nerede kullanılacağı belli oldu.

PTT Genel Müdürü Hakan Gülten, halka arzdan elde edilen gelirlerin PttAVM’nin diğer yatırımlarını finanse etmek ve depo kurmak için kullanılacağını duyurdu.

PttAVM Halka Arzı Ne Zaman Olacak?

PttAVM halka arzının 2024 yılında gerçekleşmesi bekleniyor. Şirketin halka arzına ilişkin diğer detaylar da SPK’ya sunulacak taslak izahnameden sonra öğrenilecek. Şimdilik PttAVM halka arz büyüklüğü, şirket sermayesi, kaç lot dağıtılacağı ve halka arz fiyatı hakkında kesinleşmiş bir bilgi bulunmuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x