Nokia, etkileyici özelliklere sahip yeni drone modelini tanıttı

Nokia’nın telekom sektöründeki gücünü dron piyasasına taşıdığına şahit oluyoruz. Şirket, yeni hexacopter dronlarıyla birlikte sektöre giriş yapıyor ve bu alandaki talebi karşılamaya hazırlanıyor. Nokia’nın yeni dronları, özellikle iş dünyası ve endüstriyel sektörler için tasarlanmış durumda.

Nokia’nın yeni dronları, havadan bilgi toplama ve kritik görev uçuşları için geniş bir yelpazede olanaklar sunuyor. Nokia’nın yeni insansız hava aracı olan bu dron, 5G teknolojisiyle uyumlu ve endüstri standartlarına uygun bileşenlerle donatılmış. Aynı zamanda toz, su ve hava koşullarından etkilenmemesi için oldukça sağlam bir yapıya sahip. Özellikle çift gimballı kamera modülüne entegre edilmiş RGB aydınlatma ve termal kamera özellikleri dikkat çekiyor. Ek olarak, arama ışıkları, hoparlörler veya duman, hareket, radyasyon ve LIDAR için özelleştirilebilir sensörler gibi ek aksesuarlarla entegrasyon da mümkün.

Nokia, etkileyici özelliklere sahip yeni drone modelini tanıttı

Avrupa’da üretilen Nokia Drone, tamamen otomatik bir yuva istasyonu özelliğiyle de sunuluyor. Günümüzde dronlara olan ilginin hızla arttığı bu dönemde, Nokia’nın piyasaya sunduğu bu ürün oldukça ilgi görecek gibi duruyor.

Drone, 30X optik zoom özelliğine sahip ve en üst düzeyde güvenlik özellikleriyle kişiye özel bir çözüm olarak sunuluyor. Ayrıca, bataryasının hızla şarj olma özelliği bulunmakla birlikte, yuva istasyonu açık havada da kullanılabiliyor. Bu drone, hava taşımacılığını rutin bir hale getirme amacıyla tasarlanmış. Ancak, dronun tam teknik özellikleri, çıkış tarihi ve fiyat bilgisi şu an için mevcut değil.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x