Luis de la Fuente: Finalde kimin olduğu önemli değil!

EURO 2024’te finale yükselen İspanya’da teknik direktör Luis de la Fuente açıklamalarda bulundu.

Mutlu olduklarını belirten Luis de la Fuente, “Biz çok mutluyuz. Yarı finale çıktığımızda zaten mutluyduk ama şimdi daha da mutluyuz. Oyunu nasıl okuyacağını bilen ve olağanüstü bir şekilde oynayan bazı seçkin oyuncularla özellikle gurur duyuyoruz” diye konuştu.

Tarih yazmaya devam etmek istediklerini vurgulayan Luis de la Fuente, “Bazen spora alçak gönüllülükle yaklaşılmalıdır. Bu aşamada tüm rakiplerin güçlü olduğu biliniyor. Oyuncularımız benzersiz bir başarı elde etti ama biz tarih yazmaya devam etmek istiyoruz. Rahatlamak istemiyoruz, Berlin’deki finalde mücadele etmek için yeterli motivasyona sahip olmak istiyoruz” dedi.

İyi bir maç çıkarrdıklarını dile getiren Luis de la Fuente, “Savunmada mükemmel oynadık, kontra atak fırsatları yakaladık ve tehlikeli anlar yarattık. Rakibin biraz daha açılmasını istedik. Genel olarak iyi bir maç çıkardığımızı düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

Finaldeki her rakibin güçlü olacağını ve kazanmak istediklerini belirten Luis de la Fuente, “Finalde kimin olduğu önemli değil. Her rakip güçlü olacaktır, biz onu kollarımızı açarak bekleyeceğiz. Kazanmak istiyoruz” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x