Dani Alves için intihar iddiası! Kardeşi açıklama yaptı

Cezaevinde bulunan dünyaca ünlü eski yıldız futbolcu Dani Alves’in intihar ettiği iddia edildi. Brezilyalı Dani Alves’in intihar ettiği iddiası Portekiz basınından Paulo Albuquerque tarafından dünyaya duyuruldu.

‘Bana ulaşan bilgi Alves’in kendini öldürdüğü yönünde’ ifadelerini kullanan Paulo Albuquerque’ye Alves’in kardeşinden yanıt geldi.

‘ONUN ÖLMESİNİ İSTİYORLAR’
Daniel Alves’in intihar ettiği iddialarının ardından kardeşi Ney Alves: “O zaten hapiste, mahkum edildi. Bu yeterli değil mi? Şimdiki delilik şu, onun ölmesini istiyorlar. Ne kadar zalimce! Babam 70 yaşın üzerinde, annem 60 yaşını geçti. Sizin aileniz yok mu? Bunu yaymaya devam ediyorlar. Tanrı size merhamet etsin” dedi.

HAPİS CEZASI ALDI
Barselona İl Mahkemesi, bir yılı aşkın süredir tutuklu bulunan ve hakkında 12 yıla kadar hapis cezası istenen Alves’i, 4 yıl 6 ay hapis, 5 yıl polis denetimi, 9 yıl mağdurdan uzak durma ve 150 bin avro para cezasına çarptırdı.

İspanya’daki yasal prosedür gereği mahkemenin bu kararı nihai olmazken, Alves’in önce Katalonya Adalet Yüksek Mahkemesine, daha sonra da İspanya Yüksek Mahkemesine itiraz etme hakkı bulunuyor.

Barselona kentindeki bir eğlence merkezinin tuvaletinde 30 Aralık 2022 gecesi 23 yaşındaki bir kadına cinsel saldırıda bulunmakla suçlanan Alves, 20 Ocak 2023’te Meksika’dan Barselona’ya geldikten sonra gözaltına alınmış, ardından çıkartıldığı mahkemece tutuklanmıştı.

İfadesini üç kez değiştiren, son olarak “cinsel ilişkiyi kabul ederek, eşine karşı sadakatsizliğini gizlemek ve eşini korumak için ilk ifadelerinde yalan söylediğini” belirten 40 yaşındaki Alves, bulunduğu Brains 1 Cezaevinden güvenlik gerekçesiyle 23 Ocak’ta Brains 2 Cezaevine nakledilmişti

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x